Dünyanın ilk seri üretim insansı robot fabrikası ABD’de açılıyor

Agility Robotics’e ait olan ve "RoboFab" olarak adlandırılan tesis

Türünün ilk örneği insansı robot üretim fabrikası açılıyor.

Dünyanın ilk seri üretim insansı robot fabrikası ABD’de açılıyor. Agility Robotics’e ait olan ve “RoboFab” olarak adlandırılan tesiste yılda 10.000 adet insansı robot üretileceği belirtildi.

Agility Robotics CEO’su Damion Shelton, verdiği tedirgin edici bir röportajda şirketin “RoboFab” tesisinde tam kapasiteye ulaşıldığında yılda 10.000 insansı robot üretilmesini planlandığını söyledi. Shelton “insansı” terimini Amazon gibi şirketler için ürettiği yürüyen ve çalışan robotları ifade etmek için kullanıyor. Firma halihazırda küçük bir üretim gerçekleştiriyor ancak yeni tesis ile üretim miktarı ciddi oranda artacak.

Benzer Haber
1 383

Shelton, verdiği demeçte, “Robotları mümkün olduğunca hızlı bir şekilde piyasaya sürmeye çok yüksek bir öncelik verdik. Asıl planımız, mümkün olan en kısa sürede genel amaçlı insansı robotlara ulaşmak.” dedi.

Türünün ilk örneği insansı robot üretim fabrikası açılıyor

  • Agility Robotics’in planları en hafif tabirle son derece iddialı. Agility, kurulduğu 2016 yılından bu yana sadece 100 kadar robot üretti. Ancak ekim ayında Amazon’un şu anda kendi fabrikalarında kullanmak üzere test ettiğini duyurduğu “Digit” adlı insansı modeli hayli ses getirmişti ve görünüşe göre artan bir talep bulunuyor. RoboFab başlangıçta sadece yüzlerce iki ayaklı “insansı” üretecek. Ancak Agility Robotics, birkaç yıl içinde tesisin yılda 10.000 robot gibi önemli ölçüde daha büyük bir kapasiteye sahip olmasını planlıyor.

Detaylar, Haber Linki

80%
Awesome
  • Design

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks