Fransa Müslüman Kült Konseyi (CFCM) Başkanı Muhammed Musavi.

Fransa Müslüman Kült Konseyi: Boykot çağrılarına itibar etmeyin.

Fransa Müslüman Kült Konseyi: Boykot çağrılarına itibar etmeyin.

Fransa Müslüman Kült Konseyi (CFCM) Başkanı Muhammed Musavi, Müslümanları, birçok İslam ülkesinde öfkeye neden olan Hz. Muhammed’i tasvir eden karikatürlerini görmezden gelmeye çağırdı.

Fransa’da Müslümanların özgürce ibadetlerini gerçekleştirebildiğine dikkat çeken Musavi, yasaların da bu tür karikatürlere izin verdiğini belirterek, “Aynı yasa, hiç kimseyi onlardan hoşlanmaya zorlayamayacağı gibi kimsenin nefret etmesini de yasaklamıyor” şeklinde konuştu.

Müslümanları, kendisini çirkin anlamına gelen “Mudammam” diye çağırarak alay edenleri görmezden gelen Hz.Muhammed’in yaptığını örnek almaları gerektiğini belirten Konsey Başkanı, “Bu karikatürleri görmezden gelmek ve Peygamberimizle hiçbir ilişkisi olmadığını düşünmek, peygamberin örneğine daha uygun değil mi?” ifadelerini kullandı.

“Boykot çağrılarına karşı Fransa’yı savunun”

Boykot çağrılarına da değinen Musavi, bu tür girişimlerin Müslümanları toplumun geri kalanından ayırmayı hedeflediğini söyleyerek “ülkemizin çıkarlarını savunmaya, Fransız ürünlerini boykot etme çağrılarında, Fransa Müslümanlarını çok dikkatli olmaya ve toplumumuzu bölmeye çalışan bu tür çağrıları kınamaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Detaylar, Haber Linki