ABD Başkanı Donald Trump’ın, giderayak neredeyse savaş çıkarmak üzere olduğu iddia edildi.

İran’ı vurmaktan son anda vazgeçti.

Trump giderayak savaş çıkaracaktı: İran’ı vurmaktan son anda vazgeçti.

Seçimleri kaybettikten sonra koltuğu bırakmamak için her türlü yola başvuran ABD Başkanı Donald Trump’ın, giderayak neredeyse savaş çıkarmak üzere olduğu iddia edildi. Oval Ofis’te kritik bir toplantı yapan Trump’ın, İran’ın nükleer tesislerini vurmak istediği ancak yetkililer tarafından ciddi sonuçlar doğuracağı gerekçesiyle vazgeçirildiği öne sürüldü.

ABD’de 3 Kasım’daki Başkanlık seçimlerini kaybeden Donald Trump’ın her hamlesi yakından takip edilmeye devam ediyor. Seçimlerin hileli ve asıl kazananın kendisini olduğunu iddia eden Trump’ın Beyaz Saray’dan nasıl çıkacağı merak konusu.

Trump’ın yenilgiyi sükûnet içinde kabul edip görevi devretmesi şu an için uzak bir ihtimal olarak görülürken, giderayak neredeyse savaş çıkaracağı öne sürüldü.

ABD merkezi Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine göre geçtiğimiz perşembe günü Oval Ofis’te çok kritik bir toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıda Başkan Yardımcısı Mike Pence, Genelkurmay Başkanı Mark Milley ve Savunma Bakanı vekili Christopher Miller yer aldı.

‘SONUÇLARI HERKES İÇİN KÖTÜ OLUR’

Toplantıda Trump’ın yaptırım üstüne yaptırım uyguladığı ‘İran’ı vurma’ planlarını anlattığı öğrenildi. Trump’ın buna gerekçe olarak Tahran yönetiminin nükleer anlaşmaya uymayan hamlelerini gösterdiği belirtildi. Ancak gazeteye konuşan ismini vermeyen kaynaklar, İran’la yaşanacak bir çatışmanın buna karışacak herkes için kötü sonuçlar doğuracağını, Afganistan ve Irak’ta savaşı bitirmek için uğraşan Başkan Trump’ın daha büyük gerilimlere yol açmamak için ikna edildiğini savundu.

Detaylar, Haber Linki
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More