Dünya’nın En Eski Astronomları, Ağaçlar Olabilir mi?

Ağaç Halkalarına İşleyen Dünya Dışı Veriler

Ağaç Halkalarına İşleyen Dünya Dışı Veriler: Dünya’nın En Eski Astronomları, Ağaçlar Olabilir mi?

Psikolojinin tarihi nedir? İlk bilimsel psikolojik teknikler ne zaman ve nasıl ortaya çıktı?
Evrimsel süreçte dil yuvarlama nasıl oluşmuştur?

İlk hücrede oluşan proteinlerle o hücrenin içindeki dna ki yazılı olan protein şifresi nasıl birbiriyle aynı olabildi?

Uluslararası Astrobiyoloji Dergisi’nde yayınlanan bir makale, süpernovaların etkisini araştırıyor. Bildiğiniz gibi süpernovalar, bilinen evrendeki en şiddetli olaylardan biridir. Sadece birkaç ay içerisinde, bu patlamaların yalnızca biri bile, güneşimizin ömrü boyunca verebileceği enerji miktarından daha fazla enerji açığa çıkarabilirler. Ayrıca çok ama çok parlaklardır. Colorado Üniversitesi’nden proje yönetmeni olan Robert Brakenridge şöyle diyor:

Süpernovaları öteki galaksilerde her zaman gözlemliyoruz. Teleskoptan bakılınca galaksiler, puslu birer nokta gibidir. Ve birden bir yıldız açığa çıkar ve galaksinin geri kalanı kadar bile parlak olabilir.

Çok yakınımızda yaşanacak bir süpernova, bütün insanlığı Dünya üzerinden silebilir. Ancak uzakta yaşanan patlamalarda bile Dünya’mız, tehlikeli radyasyon ile bombalanabilir. Bu da ozon tabakasının incelmesine ve bununla birlikte küresel ısınma sürecinin hızlanmasına neden olabilir.

Bu muhtemel patlamaları incelemek için Brakenridge, gezegenimizde bulunan ağaçların halkalarında, bu uzak ve kozmik patlamaların parmak izlerini aradı. Onun bulgularına göre, 40.000 yıllık süreç içerisinde Dünya’nın ikliminde yaşanan en az 4 anomaliyi yakınımızda yaşanan süpernovalar tetiklemiş olabilir.

Sonuçlar her ne kadar kesin olmaktan uzak olsa da, araştırmalar bize Dünya’da yaşam hakkında ilgi çekici bilgiler veriyor. Ve bize uzayda yaşanan her şeyin uzayda kalmadığını gösteriyor. Brakenridge, şöyle diyor:

Bunlar olağanüstü olgular, ve muhtemel etkileri kendilerini ağaçların halkalarında gösteriyor gibi gözüküyor.

Ani Radyokarbon Artışları!

Brakenridge’in araştırması, ilginç bir atom olan Karbon-14’e dayanıyor. Karbon-14, diğer bir ismiyle radyokarbon, Dünya’da az miktarda bulunmakta. Ve Dünya’nın kendi iç süreçleriyle değil, uzaydan gelen kozmik ışınların karbon atomlarına yağıp, izotop oluşturmasıyla açığa çıkıyor. Brakenridge’in dediği üzere:

Detaylar, Haber Linki

Yazarlar

Enjekte

Enjekte Yaşadığımız şu hayat inanın bize enjekte edildi. Peki nasıl yapıldı? En büyük soru bu... Hani biraz geçmişe gidelim diyeceğim ama benim için geçmiş öldü yarın ne olabilir diye düşünmekteyim. Eğer hayat bize enjekte ediliyor ise bunun nasıl yapıldığını yarın için bulmak belki insanlığın kurtuluş yollarından biri olabilir. Önce düşünmesini öğrenmeliyiz. Düşünmek beynin görmüş olduğu fiziksellikleri sahip olunan hayal düşleri ile birleştirerek kalbin yeni veriler elde etmesidir. Bakınız kalbinizin veri elde…

Yaşamımızın sahnesini terk etmeyen virüsler.

Yaşam sahnesini terk etmeyen virüsler. Siz hayatın gerçek virüslerini asla göremediniz. Gözlerinizin önünde iken şuan göz bebeklerinize inen ve sizin yerinize dünyayı gören virüslerle karşı karşıyasınız. Ama siz bunu ne anlamak ne de kavramak istiyorsunuz. Elinizden alınan bir hayatı algılayamamak aslında sizin varlığınızı değil yokluğunuzu göstermektedir. Bunu bildiğinizde halde yaşama mal olmuş sahneleri halen işgal etmeniz ve yaş tecrübedir diyerek gençleri bir kenara itmeniz, çocuklara ise çocuk diyerek bir…

Siz siz olamadınız ya, çok acı verici bir takım yaşam formları ile karşılaşan insanoğlu…

Dualar yükselmekte... Siz siz olamadınız ya, çok acı verici bir takım yaşam formları ile karşılaşan insanoğlu, artık haykırışlarını yaratıcıya duyurmak istiyor. İçtiğiniz suyu yudumlarken midenize giden o kaynak değişmek üzere iken gözlerin önündeki perdenin kalkmaması tamamen sizden kaynaklıdır. Ne acıdır ki sürekli zamanı takip etmeniz ve güneşin doğuşunu izlemenizde bir hayal olacak. Bir kapı açılmasını beklemeyin eğer açılacak bir kapı var ise onu siz açacaksınız. Yaşam formu sadece nefes alıp vermek…

Düşünmeyen bulamaz, bulamayan varamaz…

Düşünmeyen bulamaz, bulamayan varamaz... Dünyanın ve insanlığın nasıl yönetildiğini bir düşünün. Düşünemiyor iseniz düşünenleri dinleyin. Çünkü sizde bu dünyadan pas geçen bir suretsiniz. Bir takım durumları öğrenmeyi hak ediyorsunuz. Bilmeniz gerek ki yerlerin, zamanın ve kişilerin hiç bir anlam ifadesi yoktur. Varlığın algılaması ve varması gerçek olan tek olgudur. Eğer siz varlığın bir parçası iseniz ve sahip olduğunuz bu parça bir anlam ifade ediyor ise dünyanın ve insanlığın nasıl yönetildiğini öğrenmeniz…