Olmayan vicdanınız yok edilmek isteniyor.

Eğer biraz vicdanınız varsa ona sarılın...

Hedef insan vicdanını yok etmek…

  • Tek elimizde kalan ve asla bırakmamamız gereken varlığın temel taşı vicdan.

Düşünün ki insanoğlu o kadar çok parçalanmış ki artık bir kadavra olarak kullanılmakta. Ne kadar acı verici bir durum. Eğer insanda vicdanı yok ederseniz ne olur? Hiç düşündünüz mü?

  • Aklınıza gelebilecek tüm kötülükler gerçekleşir tüm iyilikler yok olur.

Vicdanı yok ederseniz, adalet yok olur, sevgi azalır, saygı çıkarlara dayanır ve hayvansı bir insan ortaya çıkar. Medeni ancak manevi duygulardan yoksun tamamen gördükleri ile yaşayan bir canlı haline gelir. Gerçek olan ise fiziksellik ile inanç arasında denge sadece vicdan ile sağlanır. Vicdanınızı kaybederseniz inancınızıda kaybetmeye başlarsınız. Ve denge bozulur materyalist bir insan meydana gelir. Materyalist insanlarda vicdan olması imkansızdır. Vicdan ancak inanç sahibi insanlar da oluşur. Çünkü vicdanın oluşabilmesi için yargılama sisteminin oluşturulması gerekmektedir. Peki neyi yargılamanın? Tabi boyutlar arasındaki yaşamın, var oluşun her ne pahasına olursa olsun yok olacağını ve tekrar sonsuz bir yaşamın meydana geleceği gerçeğini…

  • Eminim hepiniz bunu kabul ettiniz. Belki tüm insanlık bunu kabul ediyor. Maalesef kabul etmek yetmiyor. Kendinizi yargılamadan bu durumu anlayamazsınız. Ve vicdana sahip olup olmadığınızı test edemezsiniz. Bir kere vicdan adalet kaynaklıdır. Gerçekten adaleti sağlıyor ve ona uygulabiliyor musunuz? Önce bunu bir düşünün…

Evinizde, işyerinizde, çalıştığınız ortamda, yaşadığınız toplumda, bulunduğunuz ülkede ve size sunulan şu güzel dünyada… ne kadar adalet oldunuzu ve savundunuz? Hiç mi?

  • İşte gördünüz ya siz henüz bir vicdana sahip olamamaşsınız. Zaten bir vicdana olsa idiniz ben bu yazı yazmaz, sizde okumaz ve toplumu eleştermezdik.
Demek ki vicdan yok edilmek isteniyor ve yok edilmek üzere…

MAG