Kullanılan bir birey misiniz?

Kimler sizi nasıl kullanıyor...

Müslüman toplumlar kullanılan toplumlardır.

Peki neden böyle…

‘Hiç ölmeyecekmiş gibi çalış, şuan ölecekmiş gibi ibadet et’ felsefesini öne sürüp bunu gerçekleştiremeyen Müslümanlar ancak mal mülk edinmek ile meşgüllerdir. Hani bu malı mülkü Cennet dedikleri yere de götürebilseler kabul edilebilir bir durum göreceğiz. Üstüne üstlük Cennet’i öve öve bitiremiyorsunuz ancak onun için ne hazırlık yaptınız diye sorsalar sadece ibadetinizi mi örnek göstereceksiniz. Sizce bu yeterli mi?

Peki söylediğiniz yalanlar, yaptığınız sahtekarlıklar, göz yumduğunuz adaletsizlikler, tecavüz ettiğiniz insan hakları bunlarda Cennet’e gitmenizin önünde engel değil mi?

Sizce çalışmak sadece mal mülk edinmek? Veya çalışmadan mal mülk edinip ibadet edip cennet’i talep etmek haklı bir durum mu? Soruyorum…

Her şey, her aklınıza geleni, her varlığı, sonsuz evreni Allah yarattı diyorsunuz, onun bir çok isminden bahsediyorsunuz ve onun verdiği akıl ile bir hayata sahipsiniz bir de nefis var diyen de siz değil misiniz? Hatırlayın nasıl bir yaşamdan nasıl bir başka yaşama geldiniz. Nasıl bir hayat formundan başka bir hayat formunu geçiş yaptınız ve gelecekte de yeni bir hayat formu var…Bunları size kim sağlıyor dersiniz…

‘Oku…’ diye başlayan kitaptan sürekli bahsettiniz. Sürekli onu okudunuz. Sürekli içeriğini açıklamaya çalıştınız…peki eksik olan ne idi…

Sahip olduğumuz yaşam geçici diyerek sürekli mal mülk edinende siz değil misiniz? Siz ancak çalışıp kendinize bir şeyler sahip oldunuz. İnsanlık için ne yaptınız bir düşünün…düşünün ki hiç bir şey yapmadığınızı anlayacaksınız. Siz ancak size verilen hayata itaatkar olup onun ile birlikte yaşamayı kabul ettiniz.

Ne ekmeği sorguladınız, ne başınızı koyduğunuz yastığı ne de caddelerin nasıl yapıldığını.

Evet, doğduğunuzdan beri Müslüman bir bireysiniz bunun için şükür ettiniz. Çünkü kurulu bir hayat üzerine dünyaya geldiniz. Ve kullanılan bir birey oldunuz.

Yargılama olmadan, sorgulama sormadan, araştırma yapmadan, keşifler oluşturmadan, deneyler meydana getirmeden, bilinçli bir birey olamaz çalıştığınızı iddia edemezsiniz. Greçekten çalışmadığınız sürecede kullanılmaya mahkum bir birey olacaksınız. Hangi dinde olduğunuzda o kadar önemli değildir ki Müslümanlar daha iyi ve daha kolay kullanılmaktadır.

MAG