İnsan-Bilgisayar Arayüzü ile insan beyni Windows 10’a bağlandı.

İnsan Beyni Windows 10’a Bağlandı.

İnsan Beyni Windows 10’a Bağlandı.

Bilim insanlarının yeni ürettikleri bir İnsan-Bilgisayar Arayüzü ile insan beyni Windows 10’a bağlandı. Bu büyük gelişmenin arkasındaki Melbourne Üniversitesi’nden araştırmacılar bu bağlantıyı bir damarla kurarak fark yarattı.

Beyin-Bilgisayar Arayüzü (BCI) veya Beyin-Makine Arayüzü (BMI) sistemleri insanların genellikle sinir sistemleri ile bir şekilde bağlantı kurmayı amaçlar. Böylece zarar görmüş organların yerine yapay organlar geçebilir, bazı işlevler bilgisayar destekli hale gelebilir. Elon Musk’ın Neuralink adını verdiği proje bu alanda şu ana kadar ki en iddialı projelerden birisi. Zira Neuralink beyne direkt bilgi aktarımı sağlamanın yanı sıra elektromanyetik dalgalar aracılığıyla çevremizdeki birçok elektronik sistemi kontrol edebilmemizi sağlamayı vadediyor. Yani sadece engelleri kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda insan vücudunu modifiye de ediyor.

Detaylar, HAber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More