Maradona’nın ölüm haberini 1986 Dünya Kupası’nda ikonik hale gelen…

İngiliz gazetelerinden Maradona için 'çirkin' manşetler.

İngiliz gazetelerinden Maradona için ‘çirkin’ manşetler.

Ünlü İngiliz gazeteleri Maradona’nın ölüm haberini 1986 Dünya Kupası’nda ikonik hale gelen ‘Tanrının eli’ üzerinden görerek ‘Şimdi o tanrının elinde’ manşetlerini attı.

Ünlü İngiliz gazeteleri Maradona’nın ölüm haberini 1986 Dünya Kupası’nda ikonik hale gelen ‘Tanrının eli’ üzerinden görerek ‘Şimdi o tanrının elinde’ manşetlerini attı. Aynı başlıkla çıkan 4 gazete de Maradona’nın 1986 Dünya Kupası Çeyrek Finali’nde elle attığı gol fotoğrafını kullandı.

Futbol kamuoyunun Pele ile birlikte yüzyılın futbolcusu olarak kabul ettiği Maradona’nın ölüm haberini bu manşetlerle yayınlayan gazeteler sosyal medyada da büyük tepki çekti.

Fransa’nın kapaklarıyla ünlü L’Equipe gazetesi ise Maradona’nın ölümü için ‘Tanrı öldü’ manşetini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Diego Maradona, 1986 Dünya Kupası’nda futbol tarihine geçen golü elle atıp atmadığı sorusuna “Tanrı’nın eliydi” demişti. İngiltere’yle yapılan 4 yıl önceki savaşı hatırlatan Arjantinli, golün sembolik bir intikam olduğunu da dile getirmişti.

Detaylar, Haber Linki

Ekonomi

Yatırım Programı’nda yer alan 3 bin 91 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi.

2021 Yılı Yatırım Programı yayımlandı: 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan Yatırım Programı'nda yer alan 3 bin 91 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi. Programda en yüksek payları yüzde 30,7 ile ulaştırma-haberleşme sektörü ve yüzde 14,3 ile eğitim sektörü yatırımları aldı.…
Daha fazla oku...

Ekonomimizde ve piyasalarımızda öncelikle güven ve istikrar ortamına ihtiyaç var.

Ekonomimizde ve piyasalarımızda öncelikle güven ve istikrar ortamına ihtiyaç var. Covid-19 salgını insan hayatını tehdit etmeye devam ederken, piyasaları da derinden sarmıştır. AB ile olan ilişkiler ve bölgesel çatışmalar dolayısıyla kırılgan hale gelen ekonomimiz olağanüstü koşullar altında iktisadi olarak sıkıntılar yaşamaktadır. Risk…
Daha fazla oku...