Küçükçekmece’de zemininde yıldız motifinin çizili olduğu bir çocuk park.

PKK sembol ve renklerinin kullanıldığı

Yıldızdan ‘terör’ çıktı: Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı görevden uzaklaştırıldı.

Küçükçekmece’de zemininde yıldız motifinin çizili olduğu bir çocuk parkında “PKK sembol ve renklerinin kullanıldığı” iddiasıyla Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Gevezoğlu ve Park ve Bahçeler Müdürü Şerafettin Mataracı görevden uzaklaştırıldı. Valilik, ‘parktaki materyalllerin kaldırıldığını’ açıkladı. Küçükçekmece Belediyesi’nin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, olayın manipüle edildiği ifade edilmişti.

Yıldızdan ‘terör’ çıktı: Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı görevden uzaklaştırıldı.

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece’deki bir çocuk parkında “PKK sembol ve renklerinin kullanıldığı” gerekçesiyle başlatılan soruşturmaya ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada, söz konusu materyallerin kaldırılmasına karar verildiği ve parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu belirtilen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Gevezoğlu’nun görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Valilik ayrıca, Park ve Bahçeler Müdürü Şerafettin Mataracı’nın da görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Valilik’ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Küçükçekmece Belediyesinin İstasyon Mahallesinde bulunan Atatürk Parkı’nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde “PKK terör örgütü sembol ve renklerinin kullanıldığı yönündeki ihbar, şikâyet ve mahallinde yapılan tespitler üzerine”, söz konusu materyallerin Kaymakamlıkça kaldırılması sağlanmıştır. Küçükçekmece Kaymakamlığının konuya ilişkin 12.11.2020 tarihli yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı (S.G.) ile Park ve Bahçeler Müdürü (Ş.M.), 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. vd. maddeleri gereğince, görevi başında kalmalarında sakınca görüldüğünden, Valiliğimizce görevinden uzaklaştırılmıştır.”

Detaylar, Haber Linki

Dünya

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More