Hindistan’da binlerce kişiye sahte koronavirüs aşısı.

Hindistan'da 'pes' dedirten olay!

Hindistan’da ‘pes’ dedirten olay! Binlerce kişiye aşı diye tuzlu su enjekte ettiler.

Hindistan’da binlerce kişiye sahte koronavirüs aşısı yapıldığı ve fark etmeden geniş kapsamlı bir dolandırıcılığın avına düştükleri tespit edildi. Bu kişiler arasında doktor ve sağlık çalışanların da bulunurken kişilere aşı diye tuzlu su enjekte edildi.

Kovid-19 pandemisinden en çok etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan’da sahte aşı skandalı patlak verdi.

Yetkililer, Mumbai kentinde ve çevresinde bir grup dolandırıcının yüzlerce kişiye aşı diye tuzlu su enjekte ettiğini bildirdi. Aralarında doktorların da bulunduğu dolandırıcılar tutuklandı.

Olay, AstraZeneca lisansı altında üretilen Covishield adlı aşıyı yaptırdığını sananların hükümetin aşıyla ilgili internet sitesinde kendilerini bulamamasından ve aşı kartlarından şüphelenmesiyle ortaya çıktı. Bunun ardından durum polise intikal etti ve bir soruşturma başlatıldı.

Yetkililer, 25 Mayıs-6 Haziran arasında 12 toplu aşılama etkinliği düzenlendiğini ve tahmini 2 bin 500 kişiye tuzlu su enjekte edildiğini söyledi.

AŞI BAŞINA 10 İLE 17 DOLAR ALINIYORDU

Mumbai polisinden Vishal Thakur, dolandırıcıların aşı başına 10-17 dolar (80-150 TL) aldığını ve toplamda yaklaşık 28 bin dolar (yaklaşık 240 bin TL) kazandığını ifade etti.

“Dolandırıcılar tuzlu su enjekte ediyorlardı. Kurdukları her aşı merkezinde bunu yapıyorlardı” diyen Thakur sahte aşı kartı, aşı şişesi ve şırınga için bir hastane kullanıldığını kaydetti.

Detaylar, Haber Linki
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More