Torba Kanun Teklifi

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren...

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren “torba kanun teklifi” TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

TBMM Genel Kurulunda mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi, nakil sırasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmeleri, TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ’nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilmesi ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.

Kabul edilen yasaya göre, Seyhan Nehri’nde 1949 ile 1951 yıllarında yaşanan taşkınlar nedeniyle binalarını boşaltmak durumunda kalanlara, üzerinde bina yapmak üzere DSİ tarafından tahsis edilen arazilerin mülkiyetinin rayiç bedeli üzerinden doğrudan satışını yapmaya arazi maliki idare yetkili olacak.

Doğrudan satış talep eden kişiler, düzenlemenin yürürlüğe girmesinin ardından 6 ay içinde valiliğe müracaat edecek. Müracaat süresinin sonunda tüm başvuranların hak sahipliği, ilgili valilik bünyesinde oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek ve hak sahiplik durumları tespit edilecek. Tespit sonuçları başvuranlara tebliğ edilecek.

15 Mart 2020’den sonra ihalesi yapılmış ancak uygulama sözleşmesi imzalanmamış yap-işlet-devret projelerine ilişkin özel bütçeli kuruluşun yanında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da borç üstlenim anlaşmasında taraf olabilecek.

Detaylar, Haber Linki

Sağlık

Panik atak nedir? Panik atak geçirir iken ölüyor muyuz?

Panik atak geçirirken neden ölecekmişim gibi hissediyorum... Ölmenin nasıl bir his olduğunu öğrenmek ve aynı zamanda yaşak istiyorsanız bir çok seçeneğiniz var. 90 derece sıcaklıkda hızlı bir yemek yiyebilir, gece zihinsel olarak en büyük başarısızlıklarınız proveke ederek uyanık kalabilir yada çalışmak içi içi dolu bir otobüse binebilirsiniz;…
Daha fazla oku...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More