Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Elemanları.

Melih Bulu eylemlerine destek

ODTÜ’den Boğaziçi Üniversitesi’ne destek: Özerk-demokratik üniversite geleneklerini savunan öğrencilerle gurur duyuyoruz.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Elemanları’nın Boğaziçi Üniversitesi’nde haftalardır süren Melih Bulu eylemlerine destek verdiği açıklamasında akademik ilkelerin savunulduğu belirtilerek “Bu gelenek ve ilkeleri savunan üniversite öğrencileriyle gurur duyuyoruz” denildi.

ODTÜ Öğretim Elemanları, eski AKP milletvekili aday adayı Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden protestolara ilişkin yaptığı açıklamada, “Yaşadığımız sorun sadece Boğaziçi Üniversitesi’nin değil, tüm Türkiye üniversitelerinin ve olası olumsuz sonuçları açısından Türkiye’nin sorunudur” ifadesini kullandı.

Açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör atamasına karşı, temel evrensel özerk-demokratik üniversite geleneklerini ve akademik ilkelerini savunan tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenlerinin haklı itirazlarına katılıyoruz ve onları sonuna kadar destekliyoruz” ifadesi kullanıldı.

Detaylar, HAber Linki