Kızıldeniz’de artan gerilimin ardından yönünü Güney Afrika’ya çevirdi.

Kızıldeniz krizi büyüyor: Japon gemileri de dümeni kırdı

Kızıldeniz krizi büyüyor: Japon gemileri de dümeni kırdı.

Japonya’da denizcilik firmaları, Kızıldeniz’de artan gerilimin ardından yönünü Güney Afrika’ya çevirdi.

Japonya’da denizcilik firmaları, Yemen’deki Husilerin Kızıldeniz’den son dönem ticari gemilere yönelik artırdığı saldırılar sonrası rotalarını değiştiriyor.

Tombik

Yemen’deki Husilerin saldırıları, Akdeniz’i Kızıldeniz’e bağlayarak küresel ticaretin yüzde 12’sinin gerçekleştiği Süveyş Kanalı’ndan geçişleri tehlikeye atıyor.

Benzer Haber
1 3.064

Japonya’da devlet televizyonu NHK’nın haberine göre, “Nippon Yusen” ile “Mitsui OSK Lines” firmaları Avrupa çıkışlı ve varışlı nakliyat gemilerinin rotasını değiştirdi.

  • Rota değişikliğinin, “Husilerin, İsrail ile bağlantılı nakliyeleri hedef alabileceği ihtimaliyle” yapıldığı ve gemilerin Güney Afrika’daki Ümit Burnu’na yönlendirildiği aktarıldı.

Ulusal basında, Kawasaki Kisen Kaisha (K Line) ve Ocean Network Express firmalarının da Husi saldırıları sebebiyle gemi nakliye rotalarını değiştirdiği bildirildi.

Yeni rotaların, teslimat gecikmeleri ve taşıma maliyetlerine yol açacak olması, küresel ekonomide “tedarik zinciri krizine” sebep olabileceği endişelerini artırıyor.

detaylar, Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks