İBB Meclisi toplantısında, salgın ve deprem gibi olağanüstü dönemlerde sosyal yardımlar.

İBB artık başvuru alamayacak.

AKP ve MHP ‘vatandaşa sosyal yardım yapılmasın’ dedi: İBB artık başvuru alamayacak.

İBB Meclisi toplantısında, salgın ve deprem gibi olağanüstü dönemlerde sosyal yardımlarda vatandaş beyanının yeterli görülmesine, MHP ve AKP grupları ‘Hayır’ dedi. Kararın ardından İBB, artık sosyal başvurusu alamayacak.

AKP ve MHP ‘vatandaşa sosyal yardım yapılmasın’ dedi: İBB artık başvuru alamayacak.

Kovid-19 salgının ortaya çıkmasının ardından vatandaş beyanını esas alarak yardım sürecini başlatmıştı. Gelen yardım taleplerini daha hızlı karşılamak için İBB, sosyal yardımda vatandaş beyanını yeterli gören değişikliği Meclis’e taşıdı.

Olağanüstü toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında, salgın ve deprem gibi olağanüstü dönemlerde sosyal yardımlarda vatandaş beyanının yeterli görülmesine, MHP ve AKP grupları hayır oyu kullandı.

AKP ve MHP gruplarının hayır oyu ile Meclis’ten geçmeyen değişiklik nedeniyle mevzuat gereği sosyal yardımları ulaştırmak için öncesinde evlerde tespit yapılması zorunluluğu devam etti.

Sosyal yardım başvurusu alınamayacak

Söz konusu değişikliği ardından İBB, artık sosyal yardım başvurusu alamayacağını açıkladı.

İBB açıklamasında, ”İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak salgın sürecinde ortaya çıkan ekonomik zorluklar ve geçim sıkıntısı nedeniyle 1 milyondan fazla ailemiz sosyal yardım almak için belediyemize başvurdu.

Detaylar, Haber Linki

Anlamlara Anlam Katan Sözler

anlamlı sözler ve cümleler