Haber Veriyoruz
Haber Siteleri 0 555 339 7979

Hak ettiğiniz gibi yaşıyorsunuz…

İnsan yetiştirmeyen bir eğitim sistemi...

24

Unutmayınız ki hak ettiğimiz gibi yaşıyoruz…

3 ncü sınıf ülke haline getirilen ülkemiz, 1 nci sınıf ülke olmayı hak eden bir ülkedir. Ancak gelin görün ki bir türlü doğru, dürüst ve samimi bir birey olamadığımız için sürekli kullanılıyoruz.

Hiç kimse şu birey kötüdür, şu birey yalancıdır, şu birey bizi kandırıyor, şu birey topluma zarar veriyor, şu birey ülkeyi satıyor diyemiyor…

Gerçekleri görüp de söyleyemeyen birey bu toplumun zararlı bireyidir. Susmak ise suçluluğunu kabul etmektir.

Biz bir Avrupa ülkesi değiliz. Biz bir Doğu Blok’u ülkesi değiliz. Bizim kendimizi anlatan bir kültürümüz var. Bizi biz yapan bir Asya’lılık var. Bunu hiç bir zaman inkar edemiyiz.

Saygı ve sevgiye sahip bir aile kültürü ile yetiştik. İnancımız bizi merhametli, hoş görülü, iyimser ve inancına sahip çıkan bir birey olarak yetiştiriyor.

Biz doğruluğu, dürüstlüğü ve samimiyeti felsefe edinmiş bir toplumuz. Buyrun atalarınızı yattığı yerden kaldırın ve sorun…

Bugün Atatürk gibi bir insanı sürekli eleştiren veya sürekli yüceltenler onu ne kadar tanıyordunuz da bu kadar yükleniyorsunuz…

Geçmişi sürekli karıştırarak ve örnek vererek 3 ncü sınıf ülke olmayı hak ediyorsunuz. Gelecek ile ilgili ne yaptınız desem hemen teknolojiyi ve binaların yükselmesini örnek göstereceksiniz…Bravo…

İnsan yetiştirmeden, insani değerleri bilen ve anlayan bir toplum olmadan asla 1 nci sınıf bir ülke olamazsınız.  Eğer Batıya yanaşır iseniz batılı, doğuya yanaşır iseniz doğulu mu oluyorsunuz. Ne kadar saçma sapan bir düşünce yapısı.

Siz daha hayatın doğrularını söyleyemiyor ve savunamıyorsunuz. Hakkınızı arayamıyor, adalet mekanizmasını gerçekleştiremiyorsunuz.

Bir gün oturup da sahip olduğunuz hayatı yargılamıyor dünyaya getirdiğiniz çocuklara nasıl bir gelecek bıraktığınızı düşünmüyorsunuz.

MAG