Gül ve Düşün isimli ‘çocuk kitabı’ndaki öyküden ahlaksız satırlar…

Çocuk Kitaplarında Sapıklık Diz Boyu.

Çocuk Kitaplarında Sapıklık Diz Boyu.

Gül ve Düşün isimli ‘çocuk kitabı’ndaki öyküden ahlaksız satırlar…

Gül ve Düşün isimli çocuk kitabının yazarı Musa Dinç’in, kitabında yazmış olduğu ahlaksız satırlar, sosyal medyanın gündemine oturdu. Sözde çocuk kitabı olarak raflarda yer alan kitabın, çocuklara uygun olmayan anlatımları tam anlamıyla ‘skandal’. Arı Sanat Yayınevi tarafından basılan 15 farklı masalın yer aldığı kitapta, 15. masaldaki tecavüz hikayesi, tepkileri üzerine çekti.

Tecavüzü Meşrulaştıran Satırlar

Kitapta bir tilkinin ayıya tecavüz etmesi anlatılırken, tecavüzü meşrulaştıran ifadelere yer veriliyor.

Musa Dinç, sosyal medya hesabından tepkiler üzerine açıklamada bulundu. Dinç, “Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu; yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor. Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor” ifadelerini kullandı.

Yayınevinden Özür Mesajı

Arı Sanat Yayınevi ise kitabın satışının ve dağıtımının 2019’da durdurulduğunu açıklayarak özür diledi. Ancak buna rağmen kitabın bazı internet sitelerinde yer aldığı belirtilen açıklamada, “Bu konuda gerekeni yapacağız” denildi. Yayınevi ayrıca “Durumun düzelmesi için hukuku süreç başlamıştır. Sayfamızdan takip edebilirsiniz. Tekrardan tüm okurlarımızdan özür dileriz” açıklaması yaptı.

Detaylar, Haber Linki