Corona virüsü dünyayı esir almaya devam ediyor.

Çok daha fazla aile...

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Boris Johnson’dan herkesi ürküten sözler: Çok daha fazla aile…

Corona virüsü dünyayı esir almaya devam ediyor. Asya’dan Amerika’ya 111 ülkeyi etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle şu ana kadar 4 bin 954 kişi hayatını kaybetti. Avrupa’da da çok sayıda ölümlü vaka ile karşılaşılırken bazı ülkeler OHAL ilan etti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise herkesi korkutan açıklamalarda bulundu. Johnson, “Bu hastalık Corona virüs bilinenden çok daha tehlikeli ve daha da yayılacak. Çok daha fazla aile sevdiklerini zamanından önce kaybedecek” dedi. Son dakika olarak duyurulan gelişmenin detayları şu şekilde…

Corona virüsü kabusu giderek yayılıyor. Son olarak Avrupa’da çok sayıda ölümle sonuçlanan vaka ile karşılaşıldı. İspanya’da ölü sayısı 1016’ya ulaşırken İspanya’da ise bu rakam 84’e çıktı. Almanya, Fransa, İngiltere de çeşitli önlemler aldı. Bazı ülkeler ise olağanüstü Hal ilan etti. ABD’nin başkenti Washington, İtalya, Macaristan ve Slovakya’da OHAL ilan edildi.

“SEVDİKLERİNİZİ ZAMANINDA ÖNCE KAYBEDECEKSİNİZ”

İngiltere Başbakanı Boris Johnson dün yaptığı açıklamada herkesi ürküten ifadeler kullandı. ”Bu bir nesil için en kötü krizdir. Bazı insanlar bunu mevsimsel griple karşılaştırıyor ama ne yazık ki bu doğru değil.” diyen Johnson, “Bu hastalık Koronavirüs bilinenden çok daha tehlikeli ve daha da yayılacak. Çok daha fazla aile sevdiklerini zamanından önce kaybedecek” diye belirtti.

İNGİLTERE BU AÇIKLAMAYI KONUŞUYOR

İngiltere Başbakanı Johnson’ın corona virüsü ile ilgili yaptığı açıklamalar İngiliz medyasına da yansıdı. Tüm gazeteler Johnson’un ürküten ifadelerini manşetten tam sayfa verdi.

Detaylar, HAber Linki