Bir şirket tarafından kendini sterilize edebilen maske üretildi.

FDA; Kendini Sterilize Eden, Dünyanın İlk ‘Şeffaf’ N99+ Akıllı Maskesine Onay Verdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle maske kullanımının zorunlu olduğu bu zamanlarda, bir şirket tarafından kendini sterilize edebilen maske üretildi. LEAF adlı maske, şeffaf yapısı ve güçlü filtreleriyle oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Bu maske, şimdi FDA onayı da aldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, birçok ülkede hayatı durma noktasına getirmişti. Etkisini bir miktar da olsa azaltan salgına karşı önlemler yavaş yavaş gevşetilmeye başlanmış durumda fakat virüs hâlâ risk teşkil etmeye devam ediyor. Bu nedenden dolayı da normalleşme sürecinde alınması gereken bazı tedbirler bulunuyor. Bunların başında da maske kullanımı geliyor.

Koronavirüs salgınıyla birlikte hayatımıza giren maskeler, oldukça güçlü bir tedbir olsa da maske kullanımının zorlu olduğunu söyleyebiliriz. Uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık veren maskeler, iletişimi de oldukça kısıtlıyor. Yaz aylarında olduğumuzdan dolayı sıcakla birlikte kullanımı oldukça zorlu olan maskelere, Redcliffe Medical tarafından oldukça etkili bir çözüm geldi.

Detaylar, Haber Linki