Sokağa maskesiz çıkmayı yasaklaması ile tedbirin uygulandığı kent sayısı 11’e yükseldi.

Bir il daha katıldı…

Bir il daha katıldı… 11 kentte sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

Yeni tip corona virüsüne (COVID-19) karşı Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak’ın ardından Rize’nin de sokağa maskesiz çıkmayı yasaklaması ile tedbirin uygulandığı kent sayısı 11’e yükseldi.

Rize Valisi Kemal Çeber, düzenlediği basın toplantısında, corona virüsü tedbirleri kapsamında “Şehir merkezinde maskesiz sokağa çıkmayı yasakladık” dedi. Çeber’in duyurduğu karar ile sokağa maskesiz çıkılamayan il sayısı 11’e yükseldi.

Vali Çeber, dinamik bir sürecin yaşandığını belirterek kentte iki yeni karar aldıklarını söyledi. Vali Çeber, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkabildikleri günlerde yanlarında bir refakatçiye izin verileceğini açıkladı.

MASKE KARARI

Çeber, diğer kararın maske ile ilgili olduğunu belirtti ve “Maskelerimizi artık her yerde bulabiliyoruz. 200 bine yakın maske dağıtımı yapıldı. Artık eczanelerde ve marketler de maske satılacağı için maskesiz sokağa çıkmayı yasaklayacak bir karar aldık. Bundan sonra şehir merkezinde maskesiz sokağa çıkmayı yasakladık” ifadelerini kullandı.

Detaylar, Haber Linki