AKP, sosyal medyada parti lehine içerik üretmek için genel merkez bünyesinde yeni bir ofis kurdu.

Yeni troll dalgası geliyor.

AKP’den sosyal medya hamlesi: Yeni troll dalgası geliyor.

AKP, sosyal medyada parti lehine içerik üretmek için genel merkez bünyesinde yeni bir ofis kurdu.

‘Dijital Medya Takip Merkezi’ ismindeki ofis, ‘dezenformasyonla mücadele’ iddiasıyla partili milletvekilleri ve teşkilat mensupları için içerikler üretecek, dijital takip yapacak.

AKP Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Her bir milletvekilimizin kişisel hesaplarında kullanacakları içerikleri üretmesi için bu stüdyoyu kurduk” dedi.

‘Siyasi partilerin medya takibini yapmaları gerektiğini’ söyleyen Ünal, “Tanıtım Medya başkanlıkları aynı zamanda hem siyasi partinin algısından hem de medya ortamında kendisiyle ilgili yapılan haberlerden ve üretilen içeriklerin takibinden kaçınılmaz olarak haberdar olmak durumunda” ifadelerini kullandı.

Ünal, 2007’de tasarlanan Medya Takip Merkezi’nin, Dijital Medya Takip Merkezi’ne dönüşümünün 2020 yılındaki planları çerçevesinde olduğunu kaydetti.

Dijital Takip Merkezi’nde iki farklı çalışma yaparak ‘hem içerik üreten hem de içerik takibi yapan bir merkez oluşturduklarını’ anlatan Ünal, çok amaçlı bir stüdyo oluşturarak diğer yandan internet ortamının takibini oluşturacak bir mekan tasarladıklarını aktardı.

Detaylar, Haber Linki