AK Parti kulisleri yeni yıla “kabine revizyonu” tartışmaları.

Kabine revizyonu tarihi belli oldu, 4 Bakan yolcu...

Kabine revizyonu tarihi belli oldu, 4 Bakan yolcu…

AK Parti kulisleri yeni yıla “kabine revizyonu” tartışmalarıyla giriyor.

  • Kulislerden edinilen bilgilerde göre Cumhurbaşkanı Erdoğan Nisan ayında kabine revizyonu planladığı ve en az 4 bakanın değişeceği öne sürüldü. 25 Aralık 2019 Çarşamba 11:44 Yerel seçimlerin ardından girdiği kaos sürecinden çıkmaya çalışan iktidar partisinde kabinede değişiklik başlığı en önemli gündem maddelerinden birini oluşturmaya devam ediyor.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin’in haberine göre AK Parti kulislerinde kabineye girecek ve kabine dışında kalacak olanlara dair çeşitli isimler zikredilirken, değişikliğin ne zaman gerçekleşeceğinin ise belli olduğu öne sürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öteden beri mesafeli yaklaştığı kabine değişikliğine, son gelen kamuoyu araştırma sonuçlarının ardından sıcak bakmaya başladığı ifade edilirken, parti yönetimine 2020’nin Nisan ayını işaret ettiği iddia edildi.

4 BAKAN DEĞİŞECEK İDDİASI

Cumhurbaşkanlığı’na sunulan kapsamlı anketlerde AK Parti’de yaşanan oy kaybının artarak devam etmesinin Erdoğan’ı kabine revizyonuna ikna ettiği belirtilirken, en az 4 bakanının değişeceği öne sürüldü.