ABD’li milyarderler ‘zenginler kampı’ için bir araya geldi.

Milyarderlerin yaz kampı

14

Milyarderlerin yaz kampı

ABD’li milyarderler ‘zenginler kampı’ için bir araya geldi. Milyarlarca insanın kişisel bilgilerini elinde bulunduran Facebook, Twitter gibi sosyal medya devlerinden, popüler kültürü şekillendiren Disney’e kadar onlarca şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi burada dünyanın geri kalanının hayatını derinden etkileyecek kararlar alacak…

TEKNOLOJİNİN SERVETE DÖNÜŞTÜĞÜ YER

Apple, Google, Twitter, Intel, Tesla gibi dev şirketlere ev sahipliği yapan ABD Kaliforniya’daki Silikon Vadisi; yazılım ve donanım alanında dünyaya hükmeden küçük bir kasaba. Tek başına 3 trilyon dolarlık bir ekonomi yaratan vadi neredeyse bütün ABD’li teknoloji milyarderlerinin çıkış noktası.

GİZLİ BULUŞMA NOKTASI

Zenginlerin buluştuğu Güneş Vadisi (Sun Valley), ABD Idaho’da bulunan bir tatil bölgesi. Kayak merkezlerinin bulunduğu dağların ortasında yer alan vadinin yüzölçümü yalnızca 25 kilometrekare ve nüfusu normalde 1.500’den az. Allen & Company’nin 36 yıl önce zenginlerin gizli buluşma noktası fikrini hayata geçirmesiyle birlikte Güneş Vadisi’ne küçük bir havaalanı ve lüks dinlenme tesisleri inşa edildi.

Detaylar, Haber Linki