Yüz tanıma sistemi uygulaması, artık daha güvenli olacak.

Tüyler ürperten yeni yüz tanıma sistemi geliyor!

Yüz tanıma sistemi uygulaması, artık daha güvenli olacak.

2021 yılında sistemi kandırmanın daha zor olacağını söyleyebiliriz.Ancak yeni teknoloji biraz korku filmlerini andırıyor.Alman kimya şirketi BASF-SE’nin alt kuruluşu olan Trinamix,3 boyutlu yüz tarama teknolojisinin yanında taranan yüzün canlı bir deriye mi yoksa cansız nesneye mi ait olduğunu belirleyecek yeni yüz tarama sistemi üzerinde çalışıyor.

Yeni Yüz Tanıma Sistemi Gelecek

  • iPhone 11 ve Google Pixel4, kızıl-ötesi ışınların 3 boyutlu haritasını ve bazen de iki boyutlu fotoğraflar kullanarak tarama yapıyor.Buna ek olarak gelecek canlı derinin belirlenmesi özelliği ilginç olsa da, fazladan güvenlik önlemi alınması sebebiyle oldukça mantıklı.

Türkiye’nin siber güvenlik üssü diyebileceğimiz Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM), 10 Şubat günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılıyor…

CNET muhabiri, yeni teknolojinin demosunu anlattı.

CEO Ingmar Bruder, CNET muhabirine ürünün demosunu tanıttı ve nasıl kullanılacağını gösterdi. Muhabir,kameranın önüne deri bir maske tuttuklarında prototip uygulamada “canlı deri” seçeneğinin aktif olmadığını söyledi.Ancak kendisinin ve Bruder’ın yüzünün testi başarıyla geçtiğini belirtti.

Detaylar, HAber Linki