Yeni tip corona virüsün mutasyona uğramış bir alt türünü keşfettiklerini ve virüsün enfeksiyon süresi

Mutasyona uğradı.

Çinli uzmanlardan flaş uyarı: Mutasyona uğradı.

Çin’de ortaya çıkan ve her geçen gün dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı 1 milyonu geçti. Koronavirüs hakkında her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Çinli bilim insanları koronavirüsün mutasyona uğrayan bir alt tipini keşfettiklerini iddia etti. Bilim insanları orta yaşlardaki bir erkeğin virüsü 49 gün boyunca taşıdığını söyleyerek bunun en uzun vaka olduğunu belirttiler.

Çinli araştırmacılar, yeni tip corona virüsün mutasyona uğramış bir alt türünü keşfettiklerini ve virüsün enfeksiyon süresinin daha uzun sürdüğünü iddia etti.

EN UZUN SÜREN CORONA VİRÜS VAKASI

Uzmanlar, 49 gün boyunca taşıyıcı olan Covid-19 hastası orta yaşlı bir erkeği analiz ettiklerini belirtti. İsmi açıklanmayan adam corona virüsü en uzun süre taşıyan vaka olarak kayıtlara geçti. Daha önceki çalışmalarda virüsün enfekte süresinin ortalama 20 gün olduğu kaydedilmişti.

SEMPTOMLAR HAFİF ŞEKİLDE SEYRETTİ

Sonuçları 27 Mart’ta bilimsel tıbbi makaleler için bir ön baskı sitesi olan medRxiv’de yayımlanan araştırmada, söz konusu kişide 49 gün boyunca corana virüs semptomlarının hafif şekilde seyrettiği aktarıldı.

Detaylar, HAber Linki