Ülkemizde neredeyse her aileye 2 araç düşüyor.

MTV ödemeleri başladı.

Ülkemizde neredeyse her aileye 2 araç düşüyor. Motorlu araçlar ister sıfır olsun ister ikinci el olsun kullanıcının devlete her yılın belli dönemlerinde motorlu taşıt vergisinin ödenmesi gerekiyor. İki taksit halinde ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit dönemi başladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi ilk taksidinin son ödeme günü ne zaman, Motorlu Taşıtlar Vergisi nereye ve nasıl ödenir? İşte detaylar…

2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi ilk taksit ödemeleri başladı.

Tombik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan 7061 sayılı “Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödemesi başladı ve 31 Ocak 2018’de ödemelerin son günü olacak.

MTV ÖDEMESİ NASIL YAPILIR ?

MTV ödemesi yapmak için birkaç seçenek mevcut:

MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak vergi ödenebilir.

Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeme yapılabilir.
gib.gov.tr’de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabilir.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks