Trump’ın kızı ve eski eşini giydiren ünlü modacı Nimet Ataker.

100 milyon dolarlık döviz vurgununda yeni gelişme

Aralarında ünlü isimler de var! 100 milyon dolarlık döviz vurgununda yeni gelişme.

İstanbul’da, Trump’ın kızı ve eski eşini giydiren ünlü modacı Nimet Ataker ve çok sayıda ünlü isim ile iş adamlarını milyonlarca lira dolandıran döviz bürosu vurgununda süreç devam ediyor. Mağdur avukatı Sinan Keskin ise davanın son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da 20 yıllık döviz bürosunun sahipleri, aralarında çok sayıda tanınmış ismin de bulunduğu kişilerden topladıkları yaklaşık 100 milyon dolar civarında parayla kayıplara karışmıştı. Uzun yıllar boyunca işlem yaptıkları döviz bürosunun kapılarının kapalı olması sonrası durumu fark eden mağdurların şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonrası döviz şirketinin sahibi ve yöneticileri hakkında dava açılmıştı.

Yaşanan olayda Trump’ın kızı ve eski eşini giydiren ünlü modacı Nimet Ataker ve çok sayıda ünlü ismin aralarında bulunduğu iş adamlarının dolandırıldıklarını iddia ettikleri davaya ilişkin mağdur Avukatı Sinan Keskin açıklamalarda bulundu.

“KRİPTO PARADAN SONRAKİ EN BÜYÜK VURGUN”

Yaşanan olaya ilişkin konuşan mağdur avukatı Sinan Keskin, “Türkiye’de kripto para piyasalarındaki dolandırıcılıktan sonra dövizi aracı kullanmak suretiyle yapılmış olan en büyük dolandırıcılık hadisesi ile karşı karşıyayız. Benim mağdur müvekkillerim dışında dosyada birçok ünlü isim de yer alıyor. Mağdurlar yıllarca döviz piyasasında kayıtlı olan bu döviz bürosunda milyonlarca lira işlem yapmışlar. Bir sabah geldiklerinde ise döviz bürosunun kapalı olduğunu görüyorlar. Dosyada dolandırılarak mağdur edilen ünlüler arasında Trump’ın eşini giydiren bir modacı ve aynı zamanda kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de mevcut” diye konuştu.

Detaylar, Haber Linki

Eğitim

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks