Şirket, verilerin üçüncü taraflarla paylaşılmadığını ve silinmeye başladığını açıkladı.

1,5 milyon kullanıcımızın e-posta şifrelerini yanlışlıkla sisteme kaydettik.

Facebook: 1,5 milyon kullanıcımızın e-posta şifrelerini yanlışlıkla sisteme kaydettik.

Şirket, verilerin üçüncü taraflarla paylaşılmadığını ve silinmeye başladığını açıkladı. Facebook’tan yapılan açıklamaya göre, e-posta şifreleri sisteme kaydedilen kullanıcılar bilgilendirilecek.

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, 1,5 milyon kullanıcısının e-posta şifrelerini, kullanıcıların bilgisi ve isteği dışında yanlışlıkla sisteme yüklediğini duyurdu.

Facebook, Mayıs 2016’dan bu yana platforma üye olan kullanıcıların olaydan etkilendiğini belirtti.

Benzer Haber
1 2

Şirketin açıklamasında verilerin üçüncü taraflarla paylaşılmadığı ve silinmeye başladığı; bu durumdan etkilenen kullanıcıların bilgilendirileceği belirtildi.

Üç yıl önce yapılan teknik bir değişik sonrasında Facebook, yeni hesaplara giriş yapan kullanıcılarından e-posta şifrelerini de vermesini istedi, sonra da yanlışlıkla bu bilgileri sistemine yükledi.

Mayıs 2016’dan bu yana Facebook’a üye olanların e-posta şifrelerinin sisteme kaydedildiği, San Francisco’daki Business Insider dergisinin haberiyle ortaya çıktı. Ardından Facebook açıklama yaparak haberi doğrulamış oldu.
Muhabir Rob Price, Mayıs 2016 öncesinde sadece hesabı doğrulamak için şifre istendiğini, diğer kişisel bilgilerin de arkadaşlarına daha kolay ulaşmak isteyen kullanıcılardan gönüllü olarak alındığını söylüyor:

Detaylar, Haber Linki