Seyahat yasağı kalktı, ilk hafta uçaklarda yer kalmadı.

Uçaklarda neden sosyal mesafe uygulanmıyor.

‘Uçaklarda neden sosyal mesafe uygulanmıyor’ sorusuna THY ve Pegasus’tan yanıt.

Seyahat yasağı kalktı, ilk hafta uçaklarda yer kalmadı. Biletlerde KDV’nin 3 ay süreyle yüzde 18’den yüzde 1’e çekilmesi fiyatları düşürdü. Sosyal mesafe kuralının uçaklarda uygulanmaması ise kafaları karıştırdı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla birçok şehre getirilen seyahat yasağı kalktı. Yasağın kalktığı hafta uçaklarda yer kalmadı.

Kovid-19 salgınında “normalleşme” dönemine geçilirken uçaklar da seferlerine başladı. Dünya gazetesinin aktardığına göre, sosyal mesafe kurallarının uygulanmadığı uçuşlarda yolcuların çekingen davranması beklenirken kararın ardından bilet satışları patladı.

Seyahat sitesi Enuygun.com’a göre önceki hafta otobüs bileti satışları yüzde 172, uçak bileti satışları ise yüzde 80 arttı. Yasağın kalktığı hafta ise uçak bileti aramalarında ve satışlarında yüzde 800’lük artış yaşandı.

Fiyatlar düştü.

Kovid-19 salgınında ilk önlem paketinin içerisinde yer alan “Yurt içi uçak biletlerinde KDV’nin 3 ay süreyle yüzde 18’den yüzde 1’e çekilmesi” de haziranda fiyatları düşürdü.

Tek yön bilet fiyatı en düşük 150 lirayı görürken, en yüksek fiyat ise 389 lira oldu. Bugün için İstanbul’dan İzmir’e tek yön Pegasus 253 liraya, THY 252 liraya, AnadoluJet ise 212 liraya uçuyor. Otobüs fiyatı da 160 lira.

Detaylar, Haber Linki

Anlamlara Anlam Katan Sözler

anlamlı sözler ve cümleler