Korona tedbirleri kapsamında durdurulan iç hat uçuşları yeniden başlıyor.

THY'de iç hat uçuşlar başlıyor

THY’de iç hat uçuşlar başlıyor.

Korona tedbirleri kapsamında durdurulan iç hat uçuşları yeniden başlıyor. Detayları Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu anlattı:

Son dakika haberine göre beş şehirdeki altı havalimanında iç hat uçuşları başlıyor. Bu sabah düzenlenen törende Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu ayrıntıları anlattı.

“TAVİZ VERMEYECEĞİMİZ DÖRT ANA UNSURU BELİRLEDİK”

Bakan Karaismailoğlu şunları kaydetti: “Şu ana kadar İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya ve Trabzon Havaalanı olmak üzere 5 büyük ilimizde 6 ilimizin sertifikasyon süreci tamamlandı. Bugün itibariyle faaliyetlerine başlıyorlar. Bugünden itibaren havalimanındaki girişten varış noktasındaki çıkışa kadar yolculuğun tüm noktalarında izolasyon odaklı bir döneme geçiyoruz. Salgına karşı asla taviz vermeyeceğiz dört ana unsuru belirledik. Herkesin maske takması, sosyal mesafeye tam uyum, kişisel ve kurumsal hijyen tedbirlerinin alınması, çalışanların riske uygun teçhizat kullanmasıdır. Havalimanımızda belirlenecek trafik kapsamında slot planlamalarını da tamamladık. Bu sayede uçuşlar arasındaki sosyal mesafe kuralımız da olacak. Yolcu sertifikasyonunu asgari düzeyde tutacağız. Uçuş ekibinin yanı sıra uçakta hijyen ekibi de olacak. Havalimanına toplu taşıma ile gelen yolcular sosyal mesafe ve maske kuralına göre oturacak. Toplu taşımadan gelişlerden temassız ateş ölçmeye kadar bütün tedbirlerimizi aldık.”

Detaylar, Haber Linki