Sesli ve görüntülü konuşma servisi WhatsApp dünya genelinde kullanıcı sayısı.

WhatsApp 2 milyar kullanıcıyı geçti, şifrelemeye vurgu yaptı

1.112

WhatsApp 2 milyar kullanıcıyı geçti, şifrelemeye vurgu yaptı.

Internet üzerinden mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma servisi WhatsApp dünya genelinde kullanıcı sayısının 2 milyarı aştığını duyurdu.

  • 2014 yılında Facebook tarafından satın alınan mesajlaşma uygulaması gelişmeyi resmi internet sitesinden duyururken görüşme ve yazışmaların gizliliğini korumak için güçlü bir şifreleme altyapısı kullandıklarına özellikle vurgu yaptı.

WhatsApp kullanılarak gönderilen her bir mesajın koşulsuz olarak uçtan uca şifreleme ile korunduğunu belirten şirket açıklamasında “güçlü şifreleme, WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz bilgileri güvende tutan ve sizi bilgisayar korsanlarından ve suçlulardan korumaya yardımcı olan kırılmaz dijital bir kilit gibi çalışır. Mesajlar yalnızca telefonunuzda tutulur ve biz dahil başka hiç kimse mesajlarınızı okuyamaz veya çağrılarınızı dinleyemez,” ifadelerini kullandı.

Öte yandan çocuk koruma organizasyonları Facebook’a platformlarındaki şifrelemeye son vermesi çağrısında bulunarak bu durum çocuk istismarcılarının özgürce hareket etmesini sağladığını belirtiyor.

Detaylar, HAber Linki