Sarmısağın Sağlığımıza Faydaları neler?

Her gün bir küçük diş sarmısak yemeleyiz.

Bir Diş Sarımsağı Kulağınızda 30 dakika Bekletin O Sorun Şıp diye biter.

Sarımsağın Daha önce duymadığınız şaşırtıcı faydalarından söz edeceğiz. İşte bilinmeyenleriyle Sarımsak Mucizesi.

Sarımsak Şifa Deposu bir yiyecek. Genel olarak ister yemek içerisinde isterseniz çiğ olarak tüketilebilen bu yiyecek oldukça güçlü bir ilaç özelliği taşıyor.

Sarımsak Kokusundan ötürü bir çok insan tarafından tercih edilmesede aslında çok büyük hata yapmaktalar.

Sırasıyla faydalarından söz edecek olursak Sarımsak : bakteri, maya, mantar, parazitler ve virüsler üzerinde antimikrobiyal Bir etkiye sahiptir. – Sarımsak öte yandan Kalp krizi ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler sorunlara karşı bizi korumaktadır.

– Sarımsağın antimikrobiyal etkisi, yüksek tansiyon, felç ve kalp krizi gibi sorunların yaşanmasınıda engellemekte ve en aza indirmektedir.

Bu Şifa Deposu Sarımsağın Daha Önce duymadığınız şaşırtıcı etkileri ise bakın neler. Sizlerde sevdiklerinizle paylaşabilir onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz:

Kadın Sağlığı Açısından Çok Yararlı Japonya’da 41 bin kadın üzerinde 5 yıl süren bir araştırma yapıldı. Bu araştırmadan çıkan sonuçta haftada bir sarımsak tüketen kadın ile ayda bir sarımsak tüketen kadınlar arasındaki kolon kanseri riski farkının yüzde 35 olduğu gözlemlendi.

Kuru sarımsak ekstresinde S-allil sistein, S-allil merkaptosistein, saponinler, uçucu yağlar, allin, allisin, ajoen, diallil trisülfür, sitral, geranoil, linalool, s-metil-1-sistein sülfoksitprotein, mineraller, vitaminler, lipitler, aminoasitler, prostaglandin A2 ve F1 , allinaz, peroksidazlar,mirosinaz bulunur. Ezilmiş çiğ sarımsak ise en fazla allisini içeriyor.

Mantara karşı Etkili Sarımsağın, hayvanlar üzerinde yapılan test sonucu vücutta oluşan 6 kanser türünün (göğüs, kolon, yemek borusu, prostat, cilt ve mide) ilerlemesini ve gelişmesini engellediği görüldü. Besin ve su kaynaklı patojenler, mantar gibi fungal enfeksiyonlar ve solunum enfeksiyonlarına karşı antimikrobiyal etkinlik gösterir.

Detaylar, Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More