Kayseri’de aralarında kardeşinin de bulunduğu 7 kişiyi öldüren Türkiye’nin seri katili.

8 kişiyi öldüren seri katilin cezası belli oldu.

8 kişiyi öldüren seri katilin cezası belli oldu.

Kayseri’de 7 kişiyi öldüren, tahliye olduktan sonra da geçtiğimiz yıl özel güvenlik görevlisini öldüren avcı lakaplı Hamdi Kayapınar, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri’de aralarında kardeşinin de bulunduğu 7 kişiyi öldüren, tahliye olduktan sonra da geçen yıl özel güvenlik görevlisi Sami Yılmaz’ı (47) pompalı tüfekle vurarak öldüren ‘Avcı’ lakaplı Hamdi Kayapınar (39), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

İlk cinayeti 14 yaşında işledi

Hamdi Kayapınar, 1994 yılında henüz 14 yaşındayken kendisinden bir yaş küçük kardeşini iple boğarak öldürdü. Kayapınar, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra ‘Şartlı Salıverme Yasası’ndan yararlanarak tahliye edildi. Kayapınar, 1998-2001 yılları arasında da Yaşar Sezer, Ali Aras, Abdullah Aslan, Memiş Dinçaslan, İbrahim Genç ve Cafer Şahin’i öldürdü. Polis memuru İlhan Duruş ve Bedrettin Duvar’ı da yaraladı. Tutuklanıp yargılanan Kayapınar, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Kayapınar, ‘Denetimli Serbestlik Yasası’ kapsamında erken tahliye hükmünden yararlanarak, 16 yıl 2 gün cezaevinde kaldıktan sonra Şubat 2017’de tahliye edildi.

Detaylar, HAber Linki