Huawei ile yeniden birlikte çalışmak için ABD’de de lisans başvurusu.

Google, Huawei ile yeniden çalışmak için lisans başvurusunda bulundu

1.150

Google, Huawei ile yeniden çalışmak için lisans başvurusunda bulundu.

İddialara göre Android ve Google Play Store’un genel başkan yardımcısı Samir Samat, Huawei ile yeniden birlikte çalışmak için ABD’de de lisans başvurusunda bulundu.

  • ABD’nin Huawei’ye yönelik ticaret yasağı ile ilgili en büyük sorun, firmanın Google Mobile Services’ı (GMS) yeni telefonlarında ve tabletlerinde kullanamaması. Bu, Çinli markayı Google’ın hizmetlerine alternatif olarak kendi Huawei Mobile Services (HMS) oluşturmaya zorladı. İddialara göre Google, Huawei ile yeniden birlikte çalışmak için ABD’ye lisans başvurusunda bulundu.

Beyaz Saray, Huawei’ye karşı uyguladığı ticaret yasağını esnetmeye karar verdi. Huawei ile ticaret yapmak isteyen şirketlerin bir lisans programına dahil olması gerektiği ve ancak bu lisans kapsamında ticaret yapılabileceği belirtildi. Bu onay, Çinli markanın dizüstü bilgisayarlarına Windows ve diğer Microsoft hizmetlerini göndermeye devam edebileceği anlamına geliyor.

  • Android ve Google Play Store’dan sorumlu genel başkan yardımcısı Samir Samat’ın, verdiği bir röportaj sırasında Google’ın harekete geçtiğini söylediğini duyurdu.

Detaylar, Haber Linki