FETÖ kumpaslarında hapis yatan amiraller.

Montrö tartışmasının perde arkasında yatan ABD-Katar-AKP üçgeni.

Montrö tartışmasının perde arkasında yatan ABD-Katar-AKP üçgeni.

FETÖ kumpaslarında hapis yatan amirallerden 10’u Fethullahçıları hatırlatan bir şekilde sabah saatlerinde gözaltına alındı. Sebep ise Montrö’nün önemi üzerine hazırlanan bildiriydi. Montrö tartışmasının perde arkasında yatan ABD-Katar-AKP birlikteliği ise yıllar öncesine dayanıyor.

Emekli amirallerin, “Tekkedeki amiral”, “Montrö’nün tartışmaya açılması”, “Atatürk ilke ve devrimleri” konularında yayımladığı bildiri üzerine dün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bugün ise FETÖ kumpaslarında hapis yatan amirallerden 10’u Fethullahçıları hatırlatan bir şekilde sabah saatlerinde gözaltına alındı. 4’ü ise yaşlarının ileri olması nedeniyle ifadeye çağrıldı.

Mavi Vatan kavramı üzerinde Doğu Akdeniz politikasında Türkiye’nin menfaatleri için yıllarca mücadele eden emekli amirallere kimi siyasetçiler tepki gösterirken kimileri de destek verdi.

Peki ne anlatıyordu amirallerin bildirisi?

SÖZLEŞMENİN TÜRKİYE İÇİN ÖNEMİ

Montrö Boğazlar Sözleşmesi, Türkiye’nin menfaatleri ve sınır güvenliği açısından büyük önem arz ediyor.

Detaylar, Haber Linki

Avin Yapı

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More