Et sektörünün köklü markalarından Alanyalı Hacıince Et AŞ.

Türkiye entegre kırmızı et sektörü.

Alanyalı köklü firma iflas etti.

Türkiye entegre kırmızı et sektörünün köklü markalarından Alanyalı Hacıince Et AŞ. iflas etti.

  • 1950 yılında kurulan ve 74 yıl geçmişi olan Hacıince Et’in iflası kesinleşti. Beyşehir’de 1000 dönüm arazi içinde 2 bin 500 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliği olan firma yaz aylarında konkordato talebinde bulunmuştu. Meram İlçesi Kaşınhanı Mahallesinde yer alan et entegre tesisiyle ilgili mahkeme son kararını verdi. Konya 1. İcra Dairesi konuya ilişkin alacaklılara duyuru yaptı.
Tombik

KONKORDATO İLAN ETMİŞTİ

Alanya ve Konya’da 41 milyon dolarlık yatırımlarla dev tesislere sahip olan firma yazın konkordato ilan etmişti. Mahkeme, 2 Haziran itibarıyla şirket ve sahipleri için tedbir kararı vermişti. Bu kararla birlikte ilgili şirket ve kişiler hacizlere karşı koruma altına alındı. Tedbir kararı, 3 ay boyunca geçerli olacak.

YENİ TESİS SIKINTIYA SOKMUŞTU

Hacıince Et’in mali sıkıntıya girmesine, Konya’da yapılan entegre tesis yatırımının neden olduğu öne sürülüyor. Tesisin devreye alınması sonrası, bir fast food zinciri ile olan anlaşmanın sona ermesi şirketi sıkıntıya sokmuştu.

detaylar, Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks