“Ege’nin Maldivleri” olarak nitelendirilen Dikili’deki çok sayıda koy.

Ege'nin Maldivleri tropik adaları aratmıyor.

Ege’nin Maldivleri tropik adaları aratmıyor.

İzmir’in bembeyaz kumların üzerindeki turkuaz renkte deniz suyu ile “Ege’nin Maldivleri” olarak nitelendirilen Dikili’deki çok sayıda koy, turizm açısından gelişmeye açık bir bölge olarak ön plana çıkıyor.

İzmir’in Dikili ilçesinde Bademli ile Denizköy bölgeleri arasındaki büyüklü küçüklü çok sayıda koy, sakin ve huzurlu bir rota arayan ziyaretçilere eşsiz bir tatil imkanı sunuyor. Kuzey Ege’nin maviyle yeşilin buluştuğu noktalarından Dikili, denizi, 40 kilometrelik kumsalı, şifalı termal kaynaklarıyla turizm açısından gelişmeye açık bir bölge olarak dikkati çekiyor.

Kent merkezine 120 kilometre uzaklıkta yer alan ilçenin Bademli ile Denizköy bölgeleri ise henüz yeterince keşfedilmemiş doğaya ve büyüklü küçüklü çok sayıda koya sahip. Mavi ve yeşilin birçok tonunu barındıran koylar, misafirlerine adeta görsel şölen sunarken, bölgeye gelen ziyaretçiler tekne turlarıyla da “kesin korunacak hassas alan” ilan edilen İzmir’in Dikili ilçesindeki Garip Adası’nın tamamıyla Kalem Adası’nın bir bölümünü kapsayan bölgeyi gezebiliyor.

Hanımın Koyu, Pissa Plajı ve Killik Koyu da turkuaz renkli sularıyla hayranlık uyandırıyor.Zindancık Koyu beyaz kumu, berraklığı, sakinliği, doğallığı, mavinin her tonu ile huzur verirken Bademli Koyu da mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzelliklerden biri olarak dikkati çekiyor. Yüzmek için en ideal yerlerden olan Akvaryum Koyu ise bembeyaz kumların üzerindeki turkuaz renkli deniz suyu ile “Ege’nin Maldivleri” olarak nitelendiriliyor.

Güzel görüntüsüyle ziyaretçileri cezbeden Hayıtlı Koyu’nun üst kısmında ise termal tesis bulunuyor. Şifalı termal sulara sahip bölgedeki Ilıca Koyu’nda, deniz suyunun altından sıcak su çıkıyor. Bölgeye gelen ziyaretçiler, ayrıca yakın destinasyonlar olan Bergama, Ayvalık ve Foça’yı da ziyaret edebiliyor.

Teknoloji

Google'nin eski yöneticisi Dünya'dan gizli yürütülen çalışmayı açıkladı: Robotlar kıyameti getirecek. Google X'in eski yöneticisi Mo Gawdat, yapay zeka hakkında ağızları açık bırakacak itiraflarda bulundu. Mo Gawdat, insanların kendi eliyle ürettiği robotların kıyameti getireceğini söyledi.…
Daha fazla oku...
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More