Dubai’deki şirketlerin yüzde 70’i koronavirüs salgını nedeniyle gelecek altı ayda kapısına kilit vuracağı.

Dubai’de Şirketlerin Yüzde 70’i Batacak.

Dubai’de Şirketlerin Yüzde 70’i Batacak.

Dubai Ticaret Odası’nın anketine göre, Dubai’deki şirketlerin yüzde 70’i koronavirüs salgını nedeniyle gelecek altı ayda kapısına kilit vuracağını öngörüyor.

Söz konusu anket, Emirlik’te çok sıkı bir sokağa çıkma yasağının uygulandığı 16 Nisan ila 22 Nisan arası dönemdeki bir dizi sektörüm 1,228 yöneticisiyle gerçekleştirildi. Ankete katılanların yaklaşık dörtte üçü 20 kişiden az çalışanı olan küçük ölçekli işletmeler. Katılımcıların üçte ikisinden çoğu gelecek altı ayda işyerinin kapanması olasılığını orta ila yüksek derece arasında sıraladı. Yüzde 27’si gelecek ay işsiz kalmayı beklediğini söylerken, yüzde 43’ü ise altı ay içinde işini kaybedeceğini düşünüyor.

Körfez’de en çeşitlendirilmiş ve petrole bağımlı olmayan ekonomiye sahip Dubai konaklama, turizm, eğlence, lojistik, gayri menkul ve perakende gibi sektörlere dayanıyor. Otelleri ve restoranları uluslararası üne sahip olsa da ankete cevap veren otel ve restoranların yaklaşık yarısı gelecek ay kapanacağını düşünüyor. Seyahat ve turizm şirketlerinin yüzde 74’ü bu sürede kapanacağını öngörüyor; depolama ve iletişim şirketleri de benzer bir son öngörüyor.

(Kaynak:cnbc.com)
Detaylar, Haber Linki

Anlamlara Anlam Katan Sözler

anlamlı sözler ve cümleler