Devlet içinde yeni paralel yapılar var.

AKP İstanbul eski Milletvekili Emin Şirin

AKP’li eski vekil Emin Şirin: “Devlet içinde yeni paralel yapılar var”

AKP İstanbul eski Milletvekili Emin Şirin, devlet içerisinde yeni paralel yapılar olduğunu söyledi. Şirin ayrıca, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık sisteminden vazgeçeceğini öne sürdü.

AKP İstanbul eski Milletvekili Emin Şirin, Babıali TV’de Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı.Çarpıcı iddialarda bulunan Şirin, devlette yeni paralel yapılanmaların oluştuğunu söyledi.Şirin, şöyle konuştu:“Yeni bir düzene geçiyormuşuz gibi. Sanki bugün devletin içinde başka paralel yapılanmalar da ortaya çıkmaya başladı gibi görünüyor.

  • ASSAM ( Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği) kongresine bakıyorsunuz, güvenlik kuruluşu adı altındaki bazı kurumların tavırlarına bakıyorsunuz, ‘oluk oluk kan akar’ konuşmalarına şahit oluyorsunuz. Bütün bunlara baktığınızda, başka paralel yapılanmalar da var mı diye endişe etmemek kabil değil.”

“BU SORUYA YANIT VERİRSEM MAHKEMELİK OLURUM”

AKP’li eski vekil Emin Şirin, Suat Toktaş’ın kendisine “Nasıl yapılar bunlar, paramiliter başka bir yapı mı?” şeklinde yönelttiği soruya ise, “Söylediklerimin içinde hepsi var. Bu kadarda bırakalım, bundan sonrası çünkü mahkemelik hale geliriz…” ifadeleriyle yanıt verdi.

“ERDOĞAN BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN VAZGEÇEBİLİR”

Detaylar, Haber Linki