Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko.

Suikast girişimi!

Belarus Devlet Başkanı’na suikast girişimi! Saldırının arkasındaki ülkeyi Lukaşenko açıkladı.

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Moskova’da güvenlik güçlerinin kendisine ve çocuklarına yönelik suikast girişimi hazırlığında olan bir grubun gözaltına aldığını duyurdu. Lukaşenko, ABD istihbaratının eylemle alakalı olduğunu söyledi.

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kendisine ve çocuklarına yönelik suikast girişimi hazırlığında olan bir grubun gözaltına alındığı, ABD istihbaratının eylemle alakalı olduğunu belirtti.Lukaşenko, “Bir grup gözaltına aldık, tüm bunları nasıl planladıklarını gösterdiler, ardından dış istihbarat servislerinin çalışması olduğunu açık bir şekilde tespit ettik, büyük olasılıkla CIA, FBI olabilir, Amerikalılardan tam olarak kimin çalıştığını bilmiyorum. Minsk’e gelip orada devlet başkanına ve çocuklarına yönelik bir suikast girişimi düzenlemek istediklerini öğrendik” diye konuştu.

Detaylar, Haber Linki

Suikastler İlgili Haberler

Butona tıklayın diğer suikast girişim haberlerini görün

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More