Aşılamada yeni bir dönemin başladı.

Aşılanlara bir kez daha aşı olma çağırısı.

Koca: Aşılamada yeni bir dönem başlıyor.

Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada sırası gelen vatandaşlara bir kez daha aşı olma çağrısı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamada yeni bir dönemin başladığını da duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemi ile yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüs salgınına dair açıklamalarda bulundu. Toplantıda kademeli normalleşme dönemi ve aşı programı konularının ele alındığını belirten Koca, salgının seyri dikkate alındığında sosyal hareketliliğin kısıtlandığı dönemlerin, vaka sayılarının dramatik şekilde düşmesiyle sonuçlandığını ifade etti.

Uygulanan her kapanma döneminden sonra büyük bedeller ödenerek vaka sayılarının düşüşüne şahit olunduğunu kaydeden Bakan Koca, “Öte yandan kontrolü kaybettiğimiz her açılma dönemini de katlanarak artan vaka sayıları, hasta sayıları ve kayıplarla derin izler bırakarak tecrübe ediyoruz. Şurası muhakkak ki kontrollü şekilde sosyalleşmedikçe tıbbi, beşeri, iktisadi ve sosyolojik olarak ağır bedeller ödüyoruz” dedi.

Fahrettin Koca’dan aşı çağrısı

Kademeli bir şekilde normalleşmeye geçiş döneminin bir günde eski normale dönmek olmadığını da belirten Koca, “Daha ağır bedeller ödememek için adım adım normal hayata dönme çabası göstereceğimiz günler olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Unutmayalım ki bundan sonra bireysel tedbirler çok daha önemli olacak. Kendi tedbirimizi alarak normalleşen hayata katılmayı öğreneceğiz. Maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz bu yaz olacak” şeklinde konuştu.

Salgının hastalık yükü kadar sosyal yükünün de yorucu olduğunu dile getiren Sağlık Bakanı, “Aşı programının başarıyla ve planlandığı hali ile yürütülebilmesi halinde yaz ayları sonunda salgından değil, daha güzel günlerden bahsedeceğimiz, salgını ülke gündeminden de bireysel gündemlerimizden de çıkaracağımız görünür oldu. Bunu başarıyla hayata geçirebilmek için sizden tek bir yeni talebim var: Lütfen aşı sırası gelen vatandaşlarımız aşılarını olsunlar” ifadelerini kullandı.

detaylar, Haber Linki

Sosyal

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More