ABD’de son zamanlarda yapılan bir anket, dini çevrelerde büyük ‘kargaşa’ya neden oldu.

Amerikalıların çoğu, İsa'nın bir ‘Tanrı’ olduğuna inanmıyor!

Amerikalıların çoğu, İsa’nın bir ‘Tanrı’ olduğuna inanmıyor!

ABD’de son zamanlarda yapılan bir anket, dini çevrelerde büyük ‘kargaşa’ya neden oldu. Ankete katılanların çoğunluğu, ‘Mesih’in bir Tanrı değil, daha çok Hristiyanlığa hakim olan inançla çelişen ‘büyük bir öğretmen’ olduğuna inandıklarını ifade ettiler.

Ankete katılanların çoğunluğu, ‘Mesih’in bir Tanrı değil, daha çok Hristiyanlığa hakim olan inançla çelişen “büyük bir öğretmen” olduğuna inandıklarını ifade ettiler.

Ankete katılanların yüzde 52’si, ‘İsa bin Meryem’in bir Tanrı değil, büyük bir öğretmen olduğunu kabul ederken, yüzde 12’si ise cevaptan emin olmadıklarını söyledi.

Lejyonerler Bakanlıkları (Hristiyan uluslararası sivil toplum ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş) ve Life Way Research tarafından yürütülen anket sonuçlarına göre, yalnızca yüzde 36’sı İsa’nın bir “Tanrı” olduğuna inandığını söyledi.
Ankete katılan Evanjeliklerin yüzde 30’u Mesih’in Tanrı olmadığını kabul ederken, yüzde 66’sı ise buna karşı çıkıyor. Ankete katılanların yalnızca yüzde 4’ü Mesih’in Tanrı olup olmadığı konusunda emin olmadıklarını söyledi.

Detaylar, HAber Linki