2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nin 10. ve son haftasında, D, G ve I gruplarında 9 maç oynandı.

Dünya Kupası’nı garantileyen 17 takım.

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nin 10. ve son haftasında, D, G ve I gruplarında 9 maç oynandı. Dünya Kupası’na katılmayı garantileyen 17 takım şu şekilde.

Rusya’nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası’na Avrupa kıtasından katılacak 13 takımın belli olacağı elemelerin son haftası, D, G ve I grubu karşılaşmalarıyla devam etti.

Tombik

D Grubu’ndaki birincilik mücadelesinin galibi Sırbistan oldu. Son müsabakalar öncesi bir puan farkla lider olan Sırbistan, ağırladığı Gürcistan’ı 1-0 yendi. 21 puanla grubu ilk sırada bitiren Sırbistan, 2018 Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etti.

Deplasmanda Galler’i 1-0 yenen İrlanda Cumhuriyeti ise D Grubu’nu 19 puanla 2. sırada tamamladı ve play-off oynamaya hak kazandı.

I Grubu’nda ağırladığı Kosova’yı 2-0 yenen İzlanda, 2018 Dünya Kupası’na adını yazdırdı. Tarihinde ilk kez Dünya Kupası’na katılma hakkı elde eden İzlanda, bir milyondan az nüfusa sahip olup finallere kalan ilk ülke oldu. Hırvatistan ise deplasmanda Ukrayna’yı 2-0 yenerek play-off hakkı elde etti. Türkiye ise konuk olduğu Finlandiya ile 2-2 berabere kaldı ve grubu 4. sırada tamamladı.
G Grubu’nda yerlerini daha önce garantileyen ve finallere adını yazdıran İspanya deplasmanda İsrail’i, ikinci sırayı garantileyip play-off oynayacak İtalya ise konuk olduğu Arnavutluk’u 1-0 yendi.

Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na katılma biletini cebine koyan takımlar şu şekilde.

RUSYA (Ev sahibi)
BREZİLYA
İRAN
JAPONYA
MEKSİKA
BELÇİKA
GÜNEY KORE
SUUDİ ARABİSTAN
ALMANYA
İNGİLTERE
İSPANYA
NİJERYA
KOSTA RİKA
POLONYA
MISIR
İZLANDA
SIRBİSTAN

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks