Yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu’ndan açıklama.

Mesele AK Parti'nin derin vicdanına seslenmek.

235

Yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu’ndan açıklama: Mesele AK Parti’nin derin vicdanına seslenmek.

Parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da düzenlenen mevlit programında konuşarak, “Çalışmaktan kast edilen, siyasi bakımdan pozisyonu halka anlatmaksa çalışmaya başladık. Mesele siyasi tabakaya değil. AK Parti’nin derin vicdanına seslenmek.” dedi.

Kurulması beklenen yeni parti iddialarıyla ilgili eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan yeni bir açıklama geldi. Davutoğlu, “Çalışmaktan kastedilen, siyasi bakımdan pozisyonu halka anlatmaksa çalışmaya başladık. Çalışmak dediğimiz halkın derin vicdanına hitap etmektir. Mesele siyasi tabakaya değil. AK Parti’nin derin vicdanına seslenmek.” dedi.

“MESELE AK PARTİ’NİN VİCDANINA SESLENMEK”

Kurulması beklenen yeni partiyle ilgili açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Çalışmaktan kast edilen, siyasi bakımdan pozisyonu halka anlatmaksa çalışmaya başladık. Çalışmak dediğimiz halkın derin vicdanına hitap etmektir. Mesele siyasi tabakaya değil. AK Parti’nin derin vicdanına seslenmek. Milletimizin bizi iktidara taşıdığı vicdanı hepimiz çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu’dan AK Parti ile ilgili açıklama:

“ÜÇ YIL BENİM ADIMIN ANILMASI YASAKTI BU MEMLEKETTE”

Vatandaşların kendilerine samimiyetle sahip çıktığını aktaran Davutoğlu, “İnsanların bugün burada gösterdikleri ilgi kesinlikle vicdandan kaynaklı samimiyettir. Samimiyetten bazı şeyler saklanmaz. Var olan bu samimiyeti kim görmek istemezse istemesin kesinlikle görünecektir. Üç yıl benim adımın anılması yasaktı bu memlekette. Ama yasaklamak, ambargo koymak var olan bu samimiyetin önüne geçemez. Mesela Diyarbakır’dan sahura kadar ayrılamadım. Elazığ’da da aynıydı bu samimiyet” dedi.

Detaylar, Haber Linki