Veri aktarımının güvenilirliği ve gecikmesinin kontrol sistemi için önemli olduğu kritik uygulamalar.

Veri İletişiminde Radyo Teknolojisi.

Veri İletişiminde Radyo Teknolojisi.

Veri aktarımının güvenilirliği ve gecikmesinin kontrol sistemi için önemli olduğu kritik uygulamalarda kullanılan radyo teknolojisi zorlu arazi şartlarında ve büyük SCADA sistemlerinde tercih ediliyor.

Günümüzde veri iletişiminde radyo teknolojisinin kullanımı giderek daha da artıyor. Doğal afetler ve toplumsal olaylar neticesinde meydan gelen elektrik ve haberleşme kesintilerinde iletişimin devamlılığı adına haberleşme sisteminin sadece size ait olduğu radyo haberleşme sistemlerini kullanmakla mümkün olabiliyor.

Her türlü arazi koşullarında ve büyük SCADA sistemlerinde kullanılan radyo teknolojisi, sektöre pek çok avantaj sağlıyor.

Radyo teknolojisi, kesintisiz veri aktarımının ve güvenilirliğinin yanı sıra gecikmenin hayati önem taşıdığı kilit uygulamalarda da ön plana çıkıyor.

VERİ AKTARIMINDA KESİNTİSİZ VE GÜVENİLİR HİZMETLER

Bu konuda müşteriye özel hizmetler veren SATEL, RF DATA sistemleri ile düşük giderlerden kesintisiz veri aktarımı ve güvenilirliğe kadar pek çok avantaj sunuyor.

1. Kesintisiz veri aktarımı

Ekipmanların ve ağın tamamen size ait olduğu radyo haberleşme sistemleri hiçbir dış etkene bağımlı olmadığı için veri aktarımı kesintiye uğramamaktadır. Bağımsız olarak çalışabilen ağ kurulumları, GSM veya sabit operatörlerin sistemlerinde yaptıkları değişiklik veya onarımlardan kaynaklı kesintilerden etkilenmez. Arazi şartları ne kadar zor olursa olsun sistem tasarımı buna göre yapılarak kesintisiz haberleşme sağlanır.

2. Düşük giderler

Veri iletişim sistemlerinde ilk kurulum maliyeti kadar sonrasında yıllık olarak ödenecek tutarlar da önemlidir. Kurulum sonrasında ekipmanların size ait olduğu ve cüzi frekans ücretleri giderleri önemli ölçüde azaltıyor. Bakım olarak cihazların birkaç yılda bir konektör temizliğinin yapılması yeterli oluyor. Bu sayede satış sonrası servis ve bakım konusunda önemli bir hizmet almaya da bütçe ayırmak gerekmiyor.

3. Güvenilirlik

Afet durumu ve toplumsal olaylarda yaşanan elektrik kesintilerinde iletişim sistemlerinde yaşanan kopmalar kritik sistemler için telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabiliyor. Başka bir haberleşme sistemine bağımlı olmayan radyo haberleşme sistemleri bu olaylardan etkilenmeden çalışmaya devam eder. Böylece acil durumlarda kritik olarak kontrol edilmesi gereken dataya erişip sisteme müdahale etmek mümkün olur. Aynı zamanda AES256 şifreleme metodu ile verileriniz havada şifreli olarak giderek kırılmaz bir güvenlik sunmaktadır.

4. Enerji tüketimi

Radyo haberleşmesinin önemli avantajlarından biri de az güç tüketmesidir. Sistem, bulunduğu ortamda enerji olmasa bile akü ya da güneş paneli sistemiyle rahatlıkla çalıştırılabiliyor. Bu sayede elektrik kesintilerinde uzun süre sisteminiz çalışır durumda kalabiliyor.

Türkiye distribütörlüğünü BİLKO’nun üstlendiği, katma değerli mühendislik hizmetleriyle birlikte radyo haberleşme sistem hizmetleri veren SATEL, anahtar teslim sistem kurulumları yapıyor. Sistemin doğru çalışması için kurulum sonrasında ilgili teknik personele gerekli eğitimleri de veren SATEL, bunun yanında bakım servisiyle de satış sonrası destek hizmetleri verebiliyor.

ICSG İSTANBUL 2019’UN ÇANTA SPONSORLUĞUNU ÜSTLENDİ

Yenilikçi ürünlerini, 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek 7. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda tanıtacak olan Satel, aynı zamanda ICSG İstanbul 2019’un delege çanta sponsoru oldu. Ayrıca 26 Nisan tarihinde 10:25-11:25 saatleri arasındaki “Gelecek Nesil Şebekeler ve İletişim Altyapısı” oturumunda konuşmacı olarak sizlerle buluşacak.

Kaynak : Markaküpü PR Ajansı İletişim
Haber Veriyoruz