Umreden dönen Türk vatandaşları Ankara ve Konya’daki 5 yurtta karantina altına alındı.

Ankara ve Konya'da karantina altında

Umreden dönenler Ankara ve Konya’da karantina altında.

Umreden dönen Türk vatandaşları Ankara ve Konya’daki 5 yurtta karantina altına alındı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuya ilişkin, “Umreden dönen vatandaşlarımızın sağlık kontrolleri yapıldı. Corona virüse karşı rehavet ve panik yok, tedbir var” açıklamasını yaptı. Sağlık Bakanı Koca ise “Şüpheli bulunanlar gelir gelmez hastaneye kaldırılıp testleri yapılmaktadır. Tedbirlerde tavizsiz olalım” ifadelerini kullandı.
Son dakika haberi! Gençlik ve Spor Bakanlığı, umreden dönen vatandaşların yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Ankara ve Konya’daki bazı yurtlarda karantinaya alındığını açıkladı.

  • Bakanlıktan yapılan açıklamada, umre amacıyla Suudi Arabistan’da bulunan vatandaşların Türkiye’ye dönmelerinin ardından 14 günlük karantina sürelerini geçirecekleri bir yer ihtiyacı hasıl olduğu vurgulanarak, “Bu çerçevede, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara ve Konya’daki bazı yurtlar, umreden dönen vatandaşlarımızın karantina süresi boyunca kalabilmeleri için uygun hale getirilmiş ve söz konusu karantina süreci başlamıştır” denildi.

Açıklamada, “Üniversitelerin üç haftalık tatil süreciyle birlikte büyük oranda boş olan bu yurtlarımızda kalan az sayıdaki öğrencimizin de başka yurtlara nakilleri sağlanarak herhangi bir mağduriyet yaşanmamıştır” ifadesi kullanıldı.

Detaylar, Haber Linki