TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, “2017’de bize devredilen hiçbir şey satılmamıştır” dedi.

Bize devredilen hiçbir şey satılmamıştır.

Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez: Bize devredilen hiçbir şey satılmamıştır.

Türkiye Varlık Fonu’nun 2019 yılı mali raporu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşüldü. TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, “2017’de bize devredilen hiçbir şey satılmamıştır” dedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Komisyon Başkanı AKP’li Cevdet Yılmaz’a raporun üzerinde “GİZLİ” ibaresinin yer aldığını belirterek, “Ben bunu okursam suç mu diyorum, siz ona mahkeme karar verir diyorsunuz. Bu skandal bir karar” dedi.

Bunun üzerine Yılmaz, “Siz hukuku tanımam diyorsunuz. Ağır bir ithamda bulunuyorsunuz, devletin organları bellidir. Bizim yasama yetkimiz olduğu gibi mahkemenin de yargılama yetkisi vardır” diye yanıt verdi. Paylan ise “Bu rapordaki bilgileri okursam milletvekilliğim bittiğinde hâkim karşısına çıkabilirim” diye tepki gösterdi.

Yılmaz, “Basına kapatabiliriz, eğer ‘Biz çekiniyoruz, yarın mahkemede sıkıntı yaşarız’ diyorsanız, kapatabiliriz” önerisinde bulundu. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Erhan Usta ise raporu konuşmak istediklerini vurgulayarak, “Raporu konuşmadan denetimi nasıl yapabiliriz?” diye sordu.

Detaylar, Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More