Türkiye’nin terör örgütlerine karşı başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’nı hedef aldı.

Skandal kararı imzaladı.

Trump, Barış Pınarı Harekatı’nı hedef aldı! Skandal kararı imzaladı.

ABD yönetimi, Türkiye’nin terör örgütlerine karşı başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’nı hedef alarak, 3 bakan ve 2 bakanlığı yaptırım listesine aldığını açıkladı.

ABD’den skandal hamle! Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın, ABD Hazine ve Dışişleri Bakanlıklarına Türkiye’deki bazı kurum ve kişilere yaptırımlar getirmeleri için yetki veren başkanlık kararnamesini imzaladığı bildirildi.

“Başkan Trump, bilhassa Türkiye hükümetinin son dönemde Suriye’nin kuzeyinde yaptığı askeri müdahale olmak üzere Suriye içindeki ve bu ülke ile ilgili alanlardaki durumun, DEAŞ’ı yenme kampanyasını baltaladığını, sivilleri tehlikeye attığını ve bölgedeki barış, güvenlik ve istikrarı tehdit ettiğini düşünüyor.” değerlendirmesinde bulunulan açıklamada, Trump’ın bu konuda bazı adımlar attığına dikkati çekildi.

Açıklamada, Hazine Bakanlığının, Dışişleri Bakanlığı ile birlikte belirleyeceği, Suriye’de barış, güvenlik, istikrar ya da toprak bütünlüğünü tehdit eden mevcut ya da daha önce görev yapmış bazı Türk hükümet yetkililerinin ABD’deki mal varlıklarına el konulabileceği kaydedildi.

Detaylar, Haber Linki