Türk tipi corona virüs tedavisi! Son çare devreye giriyor.

Corona virüs test sonucu pozitif çıkan

İşte Türk tipi corona virüs tedavisi! Son çare devreye giriyor.

Son dakika haberlere göre, corona virüs test sonucu pozitif çıkan ancak akciğer bulguları çok zayıf vakalar ve akciğer bulgusu olmayanlarda bile 5 gün hidroksiklorokin tedavisi uygulanıyor. Çin’den getirtilen Favipiravir ise yoğun bakımda durumu ağır seyreden hastalara veriliyor. Son çare ise plazma ve kök hücre tedavisi…

Herkesin merak ettiği Kovid-19 tedavisine yönelik ilaç kullanımının detayları ortaya çıktı. Bilim Kurulu’nun hazırladığı Kovid-19 rehberinde de ayrıntılarıyla yer alan ilaç kullanım modelinde, test sonucu pozitif çıkan ancak akciğer bulguları çok zayıf vakalar ve akciğer bulgusu olmayanlarda bile günde 200 miligramlık hidroksiklorokin tedavisi uygulanıyor. Bu kişilerin beş gün boyunca söz konusu ilacı kullanması sağlanıyor.

Ağır seyirli olmayan ve zatürre bulguları hafif olan Kovid-19 vakalarına ise “hidroksiklorokin”in yanı sıra azitromisin etken maddeli ilaç veriliyor. Bu ilaç ilk gün 500 miligram tablet olarak reçete edilirken, takip eden dört gün boyunca 250 mg tablet tedavisi uygulanıyor.

Detaylar, Haber Linki