Sigortasızlardan alınan hekim muayene ücreti 50 liraya yükseldi.

Sigortasızın muayene ücretine büyük zam.

Sigortasızlardan alınan hekim muayene ücreti 50 liraya yükseldi.

Sağlık Bakanlığı, Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesi’ni yeniden düzenleyerek zam üstüne zam yaptı. Yeni tarife sonucunda sağlık güvencesi olmayan 4 milyonu aşkın yurttaş, muayene olmak için 50 lira ödeyecek.

Tombik

Sağlık Bakanlığı, “mevcut fiyatlarda asgari düzeyde birkaç işlemde fiyat değişimi ihtiyacı” gerekçesiyle ‘Kamu Sağlık Hizmetleri Satış Tarifesi’ni tam 185 işlem için değiştirdi. Bakanlık hekim muayene ücretini 30 liradan 50 liraya çıkardı. Hekim muayene ücretleri, diş ortodonti işlemleri, madde bağımlılığı doğrulama testi, meslek hastalıkları hastanesi testleri, podoloji işlemleri, tüp bebek tedavi fiyatlarında da değişiklikler yapıldı.

İlave ücret alınacak

Yeni tarifeye göre; diş hekimliği fakülteleri; diş hekimi, uzman ve konsültan muayenelerde işlem fiyatının yüzde 30 fazlası uygulanacak. Bilgisayar destekli protezleri içeren tüm diş tedavilerinde ilave ücret alınacak. Başka bünyeden gönderilen görüntü tetkiklerinin hekim tarafından değerlendirilmesi faturalandırılacak. Diyetisyenden talep edilen diyet tedavisi faturalandırılacak. Sperm ve yumurta hücresi dondurma işleminde her yıl için protokol yenileme bedeli olarak işlem fiyatının yüzde 50’si tahsil edilecek. Tomografiler de dahil tam 300 işlemi barındıran radyolojik görünteleme ve tedavilerinde tüm kontrast ilaç ve tek kullanımlık malzemeler ayrıca faturalandırılacak.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks