Samsung, güç adaptörünü iPhone 12 kutusuna koymaması ve eski modellerden çıkarması.

Samsung şarj adaptörü kutu içeriğinden kaldırılıyor.

Samsung şarj adaptörü kutu içeriğinden kaldırılıyor.

Ekim ayındaki Apple etkinliğinden hemen sonra Samsung, güç adaptörünü iPhone 12 kutusuna koymaması ve eski modellerden çıkarması için şirketle dalga geçti. Şimdi, bazı söylentilerin tahmin ettiği gibi, Galaxy S21’in belgeleri, kutuya dahil bir şarj cihazıyla birlikte gelmeyeceğini gösteriyor. Yani Samsung tükürdüğünü yaladı. 2021 yılında Samsung şarj adaptörü kutu içeriğinden kaldırılacak.

Brezilya web sitesi Tecnoblog tarafından bildirildiği üzere; Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki FCC’nin muadili olan Brezilya’daki ANATEL tarafından onaylandı. Yeni cihazlar sırasıyla SM-G991B / DS, SM-G996B / DS ve SM-G998B / DS kod adlarına sahip.

ANATEL’de dosyalanan belgeler, yaklaşan Galaxy akıllı telefonlar hakkında çok fazla ayrıntı ortaya koyuyor. ANATEL, her üç yeni Galaxy S21 modelinin de kutuda bir şarj cihazına sahip olmayacağını söylüyor. Ayrıca kutu içeriğinde kulaklıklar da dahil edilmeyecek.

Söylentiler zaten Samsung’un gelecekteki akıllı telefonlarına şarj cihazlarını dahil edeceğini öngördüğü için bu bir sürpriz olmadı. Ancak şirketin Apple ile dalga geçmeye devam etmesi ironik ama daha sonra aynı şeyleri yapıyor. Birkaç yıl önce, Güney Koreli şirket Apple’ın kulaklık jakını 2017’de iPhone’dan çıkarmasıyla ilgili şakalar yaptı, ardından 2019’da Galaxy Note 10 kulaklık jakı olmadan tanıtıldı. Tıpkı iPhone gibi!

Detaylar Haber Linki